عینک ایمنی در مقابل گاگل ایمنی

محافظت از چشم در محل کار و حتی در خانه بسیار مهم است. شما به محافظ چشمی نیاز دارید که تمام استانداردهای ایمنی را دارا باشد و بهتر از عینک های معمولی تان عمل کنند.

عینک های ایمنی و گاگل های ایمنی بهترین گزینه برای محافظت از چشمانتان هستند؛ اما چگونه می دانید کدام یک بهتر است و به کدام بیشتر نیاز دارید؟ ما در این مقاله تفاوت های این دو را پوشش می دهیم و به شما کمک می کنیم بهترین عینک و گاگل ایمنی را انتخاب کنید. همچنین می توانید بهترین عینک و گاگل های ایمنی را در فروشگاه صنعت گستر کهن تهیه کنید.

در صنایع مختلف، عینک های ایمنی بر اساس نوع کاربردشان در مشاغلی از جمله جوشکاری، برشکاری، آزمایشگاهی و نجاری استفاده می شوند. در این مشاغل وجود اشعه های فرابنفش و دیگر اشعه ها، ذرات گردوغبار، مواد شیمیایی و خطرناک وجود دارد که باعث آسیب های جبران ناپذیری خواهند شد. به همین جهت استفاده از تجهیزات ایمنی امری ضروری است.

گاگل ایمنی چیست؟

گاگل های ایمنی محافظ همه جانبه از چشمان شما را ارائه می دهند. این ها عینک هایی هستند که در کلاس های آزمایشگاهی در مدرسه به یاد می آورید؛ کمی بزرگ هستند و اطراف چشم شما را پوشش می دهند. از چشم ها در برابر پاتوژن های موجود در هوا، پاشش ذرات، نشت مواد و پرتاب اشیا به خوبی محافظت میکنند که برای هر حرفه ای ضروری است. معمولا گاگل ایمنی دارای یک بند لاستیکی قابل تنظیم است که شخص به راحتی می تواند از آن استفاده نمود. گاگل های ایمنی با فریم کاملا پوشیده شده اند و دسته ای ندارند.

گاگل های ایمنی یک گزینه عالی است اگر:

مطمئن شوید که عینک شما استاندارد مناسب و کافی برای حفاظت از چشمان شما را داشته باشد. اگر کار با وسایل تراشکاری، جوشکاری و برشکاری دارید، این عینک محافظت عالی را ارائه می دهد.

معایب استفاده از گاگل ایمنی:

از آن جایی که گاگل ایمنی حجیم و بزرگ است؛ در مدت طولانی نمی توان از آن استفاده نمود. بند سر می تواند موهای شما را کشیده و باعث آزارتان شود. اگر به طور مداوم در کار نیاز به محافظ چشم ندارید؛ عینک ایمنی راحت تر از گاگل ایمنی می باشد.

عینک ایمنی چیست؟

عینک های ایمنی همانند گاگل ایمنی هستند؛ اما سطح حفاظتی کمتری نسبت به گاگل ایمنی دارند. هر دو از مواد پلی کربنات سبک ساخته شده اند که بسیار مقاوم در برابر شکستگی و خوردگی هستند.

عینک ایمنی دارای دسته های جانبی است. این دسته ها به راحتی بر روی گوش هایتان قرار می گیرد تا متناسب با صورتتان باشد؛ همانند عینک معمولی و عینک آفتابی که استفاده می شود.

فریم های عینک دارای محافظ جانبی هستند که از چشمان و طرفین شما محافظت می کنند.

همیشه می توانید عینک های ایمنی را انتخاب کنید که دید واضح و محافظت نوری را به طور همزمان برای شما ایجاد کنند. اگر از عینک طبی استفاده می کنید، می توانید لنز عینک ایمنی را طبی کرده و دید واضح در کنار حفاظت را داشته باشید.

نکات برجسته عینک ایمنی:

برای اکثر کارها، عینک ایمنی محافظتی را که نیاز دارید به شما می دهد. آن ها بسیار مناسب تر از گاگل های ایمنی هستند. همچنین احساس راحتی بیشتری دارید.

مزایای استفاده از عینک ایمنی:

  • حفاظت مناسب در برابر ضربه
  • عینک ایمنی بسیار سبک بوده و استفاده از آن راحت است.
  • عینک ایمنی را در هر مکانی می توان پیدا کرد و خرید؛ اما باید در نظر گرفت که همه ی گزینه های موجود برای یک عینک ایمنی را داشته باشد.
  • عینک ایمنی استاندارد مناسب و محافظت بالایی از چشمان دارند. عینک های ایمنی در طولانی مدت باعث خستگی نمی شوند.
  • شما می توانید عینک ایمنی همراه لنز طبی تهیه نمایید که استاندارد های ایمنی جهت محافظت از چشمان شما را دارا باشد.

تفاوت ها و شباهت های کلیدی عینک ایمنی در مقابل گاگل ایمنی:

  • هر دوی آن ها تقریبا شبیه هم بوده و برای هر نوع عملیاتی می توان استفاده نمود و استاندارد های لازم را دارند.
  • گاگل ایمنی از تمامی اطراف چشم محافظت می کند و اجازه ورود ذرات از جمله گردوغبار را به داخل نمی دهد؛ در حالیکه عینک ایمنی فقط از جلو و کنار چشم ها محافظت می کند.
  • عینک های ایمنی راحت تر و سبک تر هستند؛ ولی گاگل های ایمنی بزرگ تر بوده و در هنگام استفاده ممکن است باعث آزار کاربر شود.
  • هر دوی آن ها امکان بخار گرفتن لنز هایشان وجود دارد. برای پاک کردن نیاز است که آن ها در آورده و تمیز کنید. هر زمان که عینک را در بیاورید، این احتمال وجود دارد که به چشم هایتان آسیب وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *